26 червня Всесвітній День боротьби з наркоманією

НАРКОМАНІЯ –  ВТЕЧА  ВІД ЖИТТЯ.

           По даним Всесвітньої  організації  охорони здоров’я  наркотичні заходи вийшли на перше місце серед  причин  передчасної смерті людей, став попереду таких хвороб як серцево- судинних та  злоякісних пухлин.

            Яка б не була здорова спадкоємність, її можливо зруйнувати, якщо вести образ життя не узгоджений з розумом. Сумно те, що найбільші жертви які першими попадають  у пащу наркоманії – це молодь.   Вони не доживають до старості, помирають молодими, рідше в середньому віці.

            Всі генетичні запаси зменшуються до 30 раків, і як би організм не супротивився постійному травленню, майже ніхто з тих, хто вживає наркотики – не доживають до 40 років.  

            Як правило,    одна третина тих, хто вживає наркотики,  вмирають на протязі 5 років після початку вживання : від передозування, серцевої недостачі, зараження крові, від попадання  повітря   до шприцу, нещасних випадків, які скоюють ся у стані наркотичного сп’яніння або від виснаження  організму, самогубств.   Статистика констатує, що кількість самогубств серед осіб що вживають наркотики  в декілька разів перевищують цей показник для  іншого  населення , від інфекційних хвороб вмирають 30%  тих,  хто  вживає наркотики, стільки ж – від самогубств, 40% приходиться на інші випадки. Типова смертність серед тих, що вживають наркотики –  це пере доз.

            Життя наркомана це нескінченний безглуздий біг в пошуках грошей та отримання «кайфу» в 25, 20, а може і в 15 років від роду.   Безсилий та виснажений до краю, він як би присутній на особистому психічному, фізичному та соціальному знищені.  Таким чином, наркоманія не тільки  знищує   здоров’я , але й веде до морального пустошення,яке веде до багатьох  злочинів.

             Якщо чоловік існує в реальному житті, він зави се від  нього і змінюється разом з ним, робить  свій духовний вибір  та бере відповідальність за нього. Крах, до якого прийде той, хто  вживає наркотики – є не зворотнім. Це плата за відступ від нормального , здорового способу життя з його цінностями, за неприймання етичних та моральних норм і правил поведінки, яке вироблене людством в процесі розвитку, за  підкорення своїм емоційним бажанням  – мінутним розвагам, задоволенню.

             Тому, якщо ви захочете вживати наркотики або Вам їх запропонують, подумайте над тим, що Вам  дороге та цінне, і що Ви  вибираєте: здоров’я, судьбу, життя чи ілюзію? Чим будете ризикувати і ради  чого!

 

            Нема ні одного чоловіка, який починаючи вживати наркотики, знав би, на що він себе  прирікає!  

 

            Підсумок наркоманії дуже печальний: розруха тіла, психічна деградація, Вибір образу життя робить  кожного чоловіка  згідно його цінностей та мотивів. Або наркотики, або життя – іншого не дано.    

                

Обережно – до наркотиків легко звикнути!

 

Яка б не була здорова спадкоємність , її можливо зруйнувати, якщо вести образ життя   не узгоджений з розумом. Сумно те, що найбільші жертви у пащу наркоманії попадає молодь. Вони не доживають до старості, помирають молодими.

        По силі наркотичної дії, інтенсивності потягу та залежності до них, наркотики не можна  порівняти з алкоголем. Їх не вживають «помірно»,»епізодично», « в свята», « сімейні урочистості», залишаючись в інший час не залежним від них.  Приймання наркотиків має початок, розтягнутий на місяці та роки терміну залежності і  сумне закінчення. Практично, споживач наркотиків самостійно припинити вживати наркотичних засобів не може !

            Перша реакція на наркотичну отруту  різна: у багатьох почуття внутрішнього комфорту, специфічні переживання, які і складають позитивно пофарбований емоційний фон, сприяти бажанню повторити вжити наркотик знову. У деяких – негативне відчуття: слабкість, сонливість, пітливість, сильна головна біль,  нудота, рвота, обморочені стани. Люди з такою реакцією рідко становляться  споживачами наркотиків.

            Звикання до наркотичних речовин приходе поступово, непомітно для  споживача. Спочатку у нього не виникають побоювання та страх бути затягнутими в трясовину  наркоманії, він не передбачає тяжких наслідків.

            Яскравість та глибина майбутніх переживань і  стану в скорому часі зменшаться і для одержання раднішого ефекту від наркотиків  потребує більш частого введення та збільшення дози ( наявність толерантності). Саме погоня за максимальним «кейфом» заставляє споживача наркотиків збільшувати дозу в сотні разів в зрівнянні з смертною для не вживаю чого  їх людиною. Така кількість отрути нещадно руйнує здоров’я .

            Психічна залежність проявляється лише психологічним споживанням та прагненням знову вживати наркотик, а при фізичній залежності  порушується діяльність органів і систем організму при відсутності звичної дози.

            При зупинці адже на незначний час вживання дози наркотиків  починається тяга: надзвичайні тяжкі та болісні фізичні і психічні прояви, які зникають тільки після вживання наркотиків.

            Залежності до наркотиків підвернені всі. Тільки у кожного це розвивається по  різному. Це залежить від стійкості психіки до дії наркотичних  речовин. Якщо у людини слабо розвинуті захисні механізми протидії  наркотичної залежності – залежність може виник ти зразу. Навіть одноразове вживання наркотиків  може статися  роковим!  Тільки один раз вживши наркотик,  людина підлягає себе безпеці.

            Нема  жодної  людини,яка б почала вживати наркотики та  знала б, на що вона себе прирікає!  Запам’ятайте, серед наркотиків нема ні одного корисного.

Зовнішній вигляд наркомана дуже характерний: фізичне виснаження, худоба, обличчя жовто – сірого кольору, волосся рідке, зуби  уражені карієсом, міміка обличчя в’яла,  мова монотонна, порушена хода, тремтять руки та ноги.  По ходу вен «доріжки» та синці, часті рубці від наривів в наслідок введення наркотиків в нестерильних умовах.

 

Підсумки наркоманії жахливі: руйнування тіла та психічна деградація. Вибір свого життя кожна   людина  робить самостійно:  згідно своїх цінностей  і мотивів. Або наркотики,  або здоров’я – третього нема!

КП “ЦПМСД” Покровськ

Вы можете оставить комментарий, или ссылку на Ваш сайт.

Оставить комментарийhttp://ppl38.ho.ua/wp-content/uploads/2020/05/dsBuffer.bmp.png