Лекція на тему “Палити чи не палити”

15 вересня  2021 року в Покровському професійному ліцеї Ліщенко Валентиною Іванівною лікарем-консультантом з питань пропаганди здорового способу життя ЦПМСД  було проведено лекцію на тему “Палити чи не палити” та бесіду “Здоровий спосіб життя”.

У заході взяли участь учні груп другого курсу  1-20, 5-20, медична сестра Данильченко Н.В., заступник директора з виховної роботи Максименко В.М., психологічна служба ліцею.

Проблема куріння серед підлітків поширюється зі швидкістю епідемії, не зустрічаючи перепон з боку держави і суспільства. Куріння, на думку підлітків, це шкідлива звичка, яка не несе сильної загрози.

Підлітки знаходять масу причин, щоб почати курити:

 • наслідування старшим товаришам, своїм «авторитетам», батькам;
 • тиск з боку однолітків;
 • відчуття новизни, інтересу;
 • бажання «виділитися» і здаватися дорослішими;
 • вплив фільмів та реклами;
 • доступність і відносна дешевизна сигарет.

Підліткам в силу своєї незрілості важко оцінити, чим небезпечне куріння. Що живуть сьогоднішнім днем, підлітки насилу уявляють собі, що в якості наслідків куріння через 10-15 років виникають хронічні захворювання і недуги.

ВПЛИВ КУРІННЯ НА ОРГАНІЗМ ПІДЛІТКА

 1. Куріння провокує виникнення раку легенів та інших захворювання дихальної системи.
 2. Куріння виснажує нервові клітини: підлітки стають неуважними, неуважними, повільніше міркують і швидко стомлюються.
 3. Куріння викликає патологію зорової кори, змінюючи відчуття кольору і зорово сприйняття в цілому, що може негативно вплинути на гостроту зору. Крім того, останнім часом окулісти ввели нове поняття – тютюнова амбліопія – яка виникає як наслідок інтоксикації при курінні.
 4. Куріння серед підлітків часто несприятливо впливає на діяльність щитовидної залози, витягав за собою порушення сну, загального стану здоров’я.
 5. Куріння передчасно зношує серцевий м’яз: за даними досліджень, ризик інсультів значно збільшується, якщо курити людина почала в підлітковому віці.

ПРОФІЛАКТИКА КУРІННЯ У ПІДЛІТКІВ

Шкода куріння для підлітка очевидний, але сумно те, що, навіть знаючи про наслідки, школярі продовжують курити. Щоб ефективно боротися з цією проблемою, потрібно педагогам і батькам об’єднати методи і прийоми, спрямовані на те, як відучити підлітка від куріння.

 1. Інформувати підлітків про куріння слід, застосовуючи диференційований підхід: доза інформації повинна відповідати зрілості сприйняття школярів.
 2. Розглядати паління з позиції негативного впливу, пропонуючи альтернативне поведінку: що людина набуває за відсутності куріння.
 3. Використовувати нестандартні методи впливу і пред’явлення інформації: фільми, наочні засоби.
 4. Намагатися зацікавити підлітка, захопити його інересним хобі, а ще краще заняттями спортом.

Ніяка профілактика не матиме результату, якщо батьки і найближчим оточення не будуть демонструвати позитивний приклад.

Учні дійшли висновку, що “Кинути палити – це найкраща річ, яку ви можете зробити, щоб захистити своє здоров`я”.

.

.

.

Вы можете оставить комментарий, или ссылку на Ваш сайт.

Оставить комментарийhttp://ppl38.ho.ua/wp-content/uploads/2020/05/dsBuffer.bmp.png